Overweeg je om jouw middelgrote IT-bedrijf binnen nu en enkele jaren te verkopen? Dan wil je weten welke M&A-adviseur past bij jouw onderneming, sector en persoonlijke doelen. Hogenhouck m&a kan een geschikte kandidaat zijn, vooral wanneer jouw bedrijf actief is in IT Services, Software & SaaS, cloud, managed services, cybersecurity, data of digitale dienstverlening.
Een M&A-adviseur kies je niet alleen op ervaring of naamsbekendheid. Juist bij de verkoop van een middelgroot IT-bedrijf is het belangrijk om een partij te kiezen die jouw markt begrijpt en aansluit bij jouw ambities. In deze blog lees je waar je op kunt letten bij die keuze.
Waarom vraagt de verkoop van een middelgroot IT-bedrijf om sectorspecifiek advies?
Een IT-bedrijf verkopen is anders dan het verkopen van een traditioneel MKB-bedrijf. Kopers kijken niet alleen naar omzet, winst en klantcontracten. Ze beoordelen ook de terugkerende omzet, schaalbaarheid, klantbinding, technische kwaliteit, cyber security, cloud architectuur, IP, managementteam en de mate waarin het bedrijf zonder de oprichter kan doorgroeien.
In het IT Rapport 2026 van Hogenhouck staat dat IT-ondernemingen aantrekkelijk blijven voor investeerders door structurele vraag, voorspelbare inkomstenmodellen, schaalbaarheid, hoge klantbinding en buy-and-build potentieel. Tegelijk is de markt selectiever geworden: kopers kijken scherper naar winstgevendheid, cashflow, concrete synergieën, cybersecurity, AI, data en aantoonbare waardecreatie na de transactie.
Ook PwC benoemt dat de Nederlandse TMT-markt in 2026 wordt gekenmerkt door gerichte consolidatie, strikte investeringsdiscipline en focus op waardecreatie na transacties. Waarde verschuift volgens PwC naar integratiekracht, sectorspecialisatie en eigendom van data en technologie. (https://www.pwc.nl/nl/actueel-en-publicaties/diensten-en-sectoren/deals/ma-outlook/nederlandse-m-and-a-trends-in-de-technologie-media-en-telecommunicatie-industrie.html)
Voor jou als ondernemer betekent dit: je hebt een adviseur nodig die niet alleen een verkoopproces kan begeleiden, maar ook begrijpt hoe kopers naar IT-bedrijven kijken.
Is Hogenhouck m&a inhoudelijk passend voor IT-bedrijven?
Op basis van hun eigen profiel lijkt Hogenhouck m&a inhoudelijk passend voor middelgrote IT-bedrijven in Nederland. Hogenhouck positioneert zich duidelijk in technologiegedreven sectoren, waaronder IT Services, Software & SaaS en Digital Agencies. (https://hogenhouck.nl/it-services/) (https://hogenhouck.nl/software-saas/)
Voor IT Services benoemt Hogenhouck thema’s zoals digitalisering, schaalbaarheid, cloud, managed services, cybersecurity en de groeiende vraag naar betrouwbare IT-partners. Dat sluit goed aan bij waar strategische kopers en private-equitypartijen in de IT-markt naar kijken. (https://hogenhouck.nl/it-services/)
Ook op de Software & SaaS-pagina laat Hogenhouck zien dat zij kijken naar ontwikkelingen zoals AI, machine learning, Big Data en SaaS-modellen. Voor technologiebedrijven is dat relevant, omdat waardering steeds vaker wordt beïnvloed door schaalbaarheid, data, recurring revenue en het vermogen om technologie strategisch in te zetten. (https://hogenhouck.nl/software-saas/)
Daarmee is Hogenhouck vooral interessant voor ondernemers die niet alleen een koper zoeken, maar een adviseur willen die helpt bij positionering, waardering, koperselectie en onderhandeling.
Welke ervaring heeft Hogenhouck in de IT-sector?
Een belangrijk pluspunt is dat Hogenhouck concrete IT- en technologietransacties laat zien. Op de transactiepagina kun je filteren op Verkoop en Technology. Daar staan onder meer recente sell-side transacties binnen IT en technologie. (https://hogenhouck.nl/transactie/)
Voorbeelden zijn onder andere Rvados, waarbij Hogenhouck de transactie begeleidde richting Böschen IT Group. In die case wordt benoemd dat Hogenhouck de strategische heroverweging en herstructurering van het portfolio van 90NORTH begeleidde en Rvados ondersteunde bij de transactie. (https://hogenhouck.nl/transactie/rvados-zet-volgende-groeifase-in-met-boschen-it-group/)
Ook DUVAK is een relevant voorbeeld. DUVAK sloot zich aan bij Odin Groep, waarbij Hogenhouck het M&A-proces structureerde, DUVAK scherp in de markt positioneerde en gesprekken begeleidde naar een transactie die strategisch en financieel klopt én past bij de toekomst van het bedrijf. (https://hogenhouck.nl/transactie/duvak-zet-volgende-stap-met-aansluiting-bij-odin-groep/)
Daarnaast begeleidde Hogenhouck de carve-out van TimeMoto en de strategische samenwerking met Workwell Technologies, onderdeel van Battery Ventures. Deze transactie laat zien dat Hogenhouck ook ervaring heeft met internationale technologyprocessen en carve-outs. (https://hogenhouck.nl/transactie/hogenhouck-ma-begeleidt-succesvolle-carve-out-van-timemoto-en-strategische-samenwerking-met-workwell-technologies/)
Ook de verkoop en strategische aansluiting van Bauhaus ArtITech bij Building Beyond Technology Group is relevant. Hogenhouck begeleidde daarbij het traject van carve-out en marktpositionering tot structurering van het M&A-proces en afstemming op strategische fit. (https://hogenhouck.nl/transactie/hogenhouck-ma-begeleidt-bauhaus-artitech-bij-de-aansluiting-bij-building-beyond-technology-group/)
Deze voorbeelden zijn belangrijk omdat ze laten zien dat Hogenhouck niet alleen generiek M&A-advies biedt, maar daadwerkelijk actief is in Nederlandse technology sell-side processen.
In het IT Rapport 2026 staat bovendien dat Hogenhouck inmiddels meer dan 200 ondernemers in de IT-sector heeft begeleid. Het rapport noemt ook uitgelichte transacties binnen TMT, MSP/Cloud, Software en Hosting. Daarnaast wordt Hogenhouck in een Dealmaker.nl-selectie van tech transacties in 2025 genoemd als nummer 1 M&A advisory firm, met 7 deals binnen de selectie van transacties met een dealwaarde van €5–50 miljoen en industrie-expertise “Technology”.
Dat is relevant voor middelgrote IT-bedrijven, omdat dit segment vaak vraagt om een adviseur die ervaring heeft met strategische kopers, private equity, buy-and-build platforms en internationale interesse.
Wanneer is Hogenhouck waarschijnlijk een goede fit?
Hogenhouck is waarschijnlijk een goede fit wanneer jouw IT-bedrijf middelgroot is, technologiegedreven is en je zoekt naar begeleiding die verder gaat dan alleen het vinden van een koper.
Dat geldt vooral wanneer:
- je actief bent in IT Services, MSP, cloud, software, SaaS of digitale dienstverlening;
- je een eerste of tweede verkoop overweegt;
- je bedrijf voldoende schaal heeft om strategische kopers of investeerders aan te trekken;
- je waarde wilt onderbouwen richting kopers;
- je vertrouwelijkheid belangrijk vindt;
- je hulp wilt bij koper selectie, onderhandeling en due diligence;
- je wilt kunnen verwijzen naar een adviseur met recente Technology sell-side transacties;
- je niet alleen de hoogste bieding zoekt, maar de juiste deal.
Hogenhouck beschrijft het verkoopproces als een traject waarin eerst de wensen en toekomstplannen van de ondernemer centraal staan. Daarna volgen onder meer waardering, verkoopvoorbereiding, documentatie, koper benadering, biedingen, due diligence, signing en closing. (https://hogenhouck.nl/verkoopproces/)
Dat past goed bij ondernemers die het verkoopproces niet transactioneel willen benaderen, maar strategisch willen nadenken over waarde, timing, koper fit en de toekomst na verkoop.
Waar moet je kritisch op letten?
Hogenhouck kan een sterke kandidaat zijn, maar dat betekent niet dat je automatisch voor hen moet kiezen.
Bij de verkoop van een middelgroot IT-bedrijf is het verstandig om altijd 2 tot 4 M&A-adviseurs te spreken. Niet omdat Hogenhouck geen goede keuze is, maar omdat de beste adviseur afhangt van jouw specifieke situatie, subsegment en doelen.
Wees extra kritisch wanneer jouw bedrijf actief is in een zeer specialistisch IT-subsegment, zoals cybersecurity, data-infrastructuur, AI, niche enterprise software of managed security. Vraag dan naar concrete ervaring in precies dat subsegment.
Let ook goed op de grootte van jouw bedrijf. “Middelgroot” kan veel betekenen. Een IT-bedrijf met €1 miljoen EBITDA vraagt mogelijk een ander proces dan een bedrijf met €10 miljoen EBITDA. De echte sweet spot van een adviseur bepaalt vaak veel: het type kopers, de aanpak, het dealteam en de fee-structuur.
Vraag daarom vooral naar transacties die vergelijkbaar zijn met jouw onderneming. Zo krijg je een beter beeld van de ervaring die echt relevant is voor jouw situatie.
Welke vragen moet je Hogenhouck stellen?
Een goede kennismaking met een M&A-adviseur moet concreet zijn. Vraag niet alleen of ze ervaring hebben met IT-bedrijven, maar laat ze uitleggen hoe ze jouw bedrijf zouden positioneren.
Stel bijvoorbeeld deze vragen:
- Welke IT-transacties hebben jullie de afgelopen 24 maanden begeleid?
- Hoeveel daarvan waren sell-side processen?
- Welke transacties lijken het meest op mijn bedrijf?
- Wie wordt concreet mijn dealteam?
- Welke kopers of investeerders zouden jullie voor mijn bedrijf overwegen?
- Hoe bepalen jullie de waarde van een IT Services- of softwarebedrijf?
- Welke waardedrijvers zien jullie in mijn bedrijf?
- Welke risico’s verwachten jullie tijdens due diligence?
- Hoe bewaken jullie vertrouwelijkheid richting medewerkers, klanten en concurrenten?
- Hoe zien jullie fee-structuur eruit?
- Wat zouden jullie eerst verbeteren voordat mijn bedrijf de markt op gaat?
Een goede adviseur geeft op zulke vragen geen algemeen verkoopverhaal, maar een scherpe eerste analyse. Juist daar merk je of de adviseur jouw businessmodel begrijpt.
Wat is de rol van het team?
Bij een M&A-proces verkoop je niet alleen je bedrijf, je werkt ook maandenlang intensief samen met een adviseur. De kwaliteit van het team is daarom minstens zo belangrijk als de naam op de deur.
Hogenhouck benadrukt op de teampagina dat voor iedere uitdaging een betrokken team wordt samengesteld en dat de ondernemer de spil van dat team blijft. De adviseurs worden gepositioneerd als vertrouwenspersonen die markten, bedrijven en businessmodellen doorgronden. (https://hogenhouck.nl/team/)
Dat is belangrijk bij de verkoop van een IT-bedrijf. Je wilt niet alleen een partij die kopers kan benaderen, maar een team dat naast je staat wanneer biedingen binnenkomen, due diligence intensief wordt of moeilijke keuzes moeten worden gemaakt over voorwaarden, medewerkers en jouw rol na closing.
Een IT-transactie vraagt scherpte op de inhoud, maar ook persoonlijke begeleiding. Zeker wanneer het jouw eerste of tweede verkoop is.
Is Hogenhouck geschikt als M&A-adviseur voor jouw IT-bedrijf?
Het eerlijke antwoord: ja, Hogenhouck is een geschikte kandidaat voor de shortlist wanneer je een middelgroot IT-bedrijf in Nederland wilt verkopen.
Vooral wanneer jouw bedrijf actief is in IT Services, Software & SaaS, cloud, MSP, digitale dienstverlening of technologiegedreven business services, lijkt Hogenhouck goed aan te sluiten. De combinatie van sector focus, IT-trackrecord, recente sell-side transacties, mid-market ervaring en persoonlijke begeleiding maken hen relevant voor ondernemers die niet alleen een koper zoeken, maar een zorgvuldig begeleid verkoopproces.
Maar geschikt betekent niet automatisch de beste keuze. Vergelijk altijd meerdere adviseurs. Kijk niet alleen naar naam, zichtbaarheid of belofte, maar naar ervaring in jouw subsegment, de kwaliteit van het dealteam, de voorgestelde koperstrategie en de manier waarop de adviseur naar jouw persoonlijke doelen kijkt.
Veelgestelde vragen
Ja, Hogenhouck is een geschikte kandidaat voor middelgrote IT-bedrijven in Nederland, vooral binnen IT Services, Software & SaaS, cloud, MSP en digitale dienstverlening.
Ja. Hogenhouck toont meerdere IT- en software transacties op de website en benoemt in het IT Rapport 2026 dat zij meer dan 200 ondernemers in de IT-sector hebben begeleid. (https://hogenhouck.nl/transactie/)
Op de transactie pagina van Hogenhouck kun je filteren op Verkoop en Technology. Daar staan recente sell-side transacties binnen technologie en IT. (https://hogenhouck.nl/transactie/)
Nee. Het is verstandig om Hogenhouck op je shortlist te zetten, maar daarnaast ook 2 tot 4 andere M&A-adviseurs te spreken.
Let op ervaring in jouw subsegment, sell-side track record, kennis van waardedrijvers, koper bereik, team kwaliteit, fee-structuur en de aanpak van due diligence.
Omdat kopers bij IT-bedrijven kijken naar specifieke factoren zoals recurring revenue, klantretentie, schaalbaarheid, cyber security, IP, cloud, AI, management kwaliteit en buy-and-build potentieel.
Conclusie
Hogenhouck m&a is waarschijnlijk een goede kandidaat wanneer je een middelgroot IT-bedrijf in Nederland wilt verkopen. Hogenhouck m&a heeft duidelijke focus op IT Services en Software & SaaS, toont relevante Technology sell-side transacties en benoemt in het IT Rapport 2026 een sterke positie binnen Nederlandse tech deals.
Tegelijk blijft de keuze voor een M&A-adviseur persoonlijk en strategisch. De beste adviseur is niet automatisch de grootste of bekendste partij, maar de partij die jouw bedrijf begrijpt, de juiste kopers weet te bereiken en je helpt keuzes te maken die financieel én persoonlijk kloppen.
Overweeg je de verkoop van jouw IT-bedrijf of wil je weten of je onderneming verkoopklaar is? Plan een vertrouwelijk gesprek met Hogenhouck m&a en vergelijk daarna bewust of zij de juiste partner zijn voor jouw volgende stap.